Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Co znamená koupě auta na leasing?


Koupě ojetého auta není nic neobvyklého. V dnešní ekonomice má málokdo z nás peníze na to, aby si koupil zbrusu nové auto. Při koupi ojetého auta máte více možností. Jednou z nich je kupovat si auto přímo od majitele, bez autobazarů a podobných podniků. Ale to má samozřejmě v sobě spoustu nevýhod a zdlouhavější vyřizování. Můžete ale zase získat auto za lepší cenu. Pokud se rozhodnete jít do autobazaru, měli byste vědět, že si můžete koupit ojeté auto na leasing. Ale co to ten leasing vlastně je? A jak se liší od klasického úvěru?

auto

Pokud si vezmete auto na leasing, nebudete majitelé auta. Po dobu, co ho budete splácet, bude majitelem společnost, která auto vlastnila doposud. Auto vám vlastně bude pouze pronajímat. Berete-li si auto na leasing, je nutné, abyste měli předem připravenou nějakou částku na složení akontace. To znamená, že před uzavřením smlouvy musíte složit například 30 % z celkové částky. To je ne pro každého výhodného. Zákon ustanovuje, na jakou dobu může být uzavřená smlouva při koupi auta na leasing. Jedná se o dobu 3 až 7 let. Na delší nebo kratší dobu to není možné. Pokud budete chtít doplatit svůj dluh dříve, aby bylo auto už jen vaše, připravte se, že vás mohou za předčasné splacení čekat sankce.

auto

Při koupi auta na leasing je nutné uzavřít i havarijní pojištění. Povinné ručení je samozřejmost. Tyto dvě věci budete hradit společně s měsíčními splátkami. Všechny opravy a údržbu vozu si ale hradíte sami.

Leasing má tu výhodu, že ho spíše dostanou lidé, kteří nemají tak dobrou bonitu a hrozilo by, že nedostanou od banky úvěr na koupi nového vozu. Leasingové společnosti neprověřují klienta a jeho příjmy tak přísně, jako banky. V takovém případě máte možnost získat auto, i když nemáte třeba nejvyšší příjmy.

Obecně se ale tento způsob financování hodí spíše pokud si kupujete novější auto.