Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Elektrikář z Prahy 5 Stodůlky vám zapojí elektroinstalaci i na chatě


Zakoupili jste rekreační pozemek v údolí řeky Berounky, řekněme mezi Dobřichovicemi a Zbečnem, a chystáte se k výstavbě celoročně obyvatelné chaty? Tato oblast patří k vyhlášeným rekreačním lokalitám v okolí Prahy, navštěvují ji víkendoví chataři a lidé tu tráví i prázdniny s dětmi nebo větší část své dovolené. Někoho to opravdu netáhne ani k moři, ani do hor, je spokojený na své chalupě, kterou se může rozhodnout obývat nejen v létě, ale i v zimních měsících kdy je venku nevlídno, ovšem nad řekou je krásně i v zasněžené krajině.

elektrická zkoušečka

Výstavbu chaty zvládnou někteří šikovní kutilové i svépomocí, nechají si pouze vybagrovat základy a zabetonovat základovou desku a pak začínají s hrubou stavbou z pórobetonových tvárnic. Na tuto zděnou podezdívku pak připevní obvodový trámový věnec a vztyčují střešní konstrukci, pokračují výstavbou komínového tělesa, propojeného do centrálního krbu s tepelným výměníkem, a na závěr pak zbývá plně využít kapacitu inženýrských sítí a zapojit odpadní potrubí, rozvést pitnou vodu a provést elektroinstalační práce.

elektrický rozvaděč

V tomto bodě bychom rádi nadšené kutily přibrzdili, aby si uvědomili, že instalatérské a elektrikářské práce by měl provádět odborník s patřičným certifikátem. Týká se to zejména zapojení plynových spotřebičů (kotle, karmy, sporáku) a také veškerých elektrických rozvodů v soustavě 230 V.

Elektrikář z Prahy 5 Stodůlky to nemá na vaši chatu daleko, ze Stodůlek je po dálnici D5 v Berouně za dvacet minut a nebude se tím pádem zbytečně zdržovat nikde na cestách. Může se pak v poklidu věnovat své práci, zapojit rozvaděč, rozvést kabely, nainstalovat a připojit zásuvky, svítidla a vypínače a veškerá elektrická zařízení uvést do provozu. Elektrikáře také můžete později využít pro revizní práce revize spotřebičů a pro další případné elektroinstalace u zahradních staveb, garáže atd.