Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Jak přestěhovat vzrostlé rostliny


Máte doma v bytě nebo v rodinném domě rostliny, které již dorostly do větší velikosti, a v případě stěhování to s nimi nebude jednoduché? Pak se s důvěrou obraťte na profesionální stěhovací firmu. S čím vám stěhováci pomohou, a proč volit tento způsob levného stěhování v Praze 8, nežli svépomocnou akci?

kočka s květinou

Riziko poškození rostlin – lidé, kteří nikdy velké rostliny nestěhovali, je mohou nevhodně uchopit, a může tu dojít k poškození či odlomení listů, stonků, kmínků, kořenů a dalších částí rostlin a nádob, ve kterých se nachází. Někdy stačí špatně posunout květináč a zapomenout na to, že je rostlina podepřená a někde zaklíněná, a problém je na světě. Škody pak mohou být nedozírné a cena takové vzrostlé rostliny se pohybuje kolem několika desítek tisíc korun.

Nevhodné přepravní podmínky – amatéři nemusí mít k dispozici potřebné vybavení a zbytečně riskují, že rostliny budou přepravovat v nedostatečně velkých vozech. Například převážet vzrostlou palmu jen na nekrytém přívěsném vozíku bez plachty, znamená hrozící nevratné poškození listů vlivem náporu větru a prudkého snížení teploty, kterou při pohybu kolem rostliny způsobí proudící vzduch.

listy datlové palmy

Vysoká hmotnost rostlin a květináčů – stěhováci jsou zvyklí nosit i velmi těžká břemena, a v případě velkých rostlin s obřími květináči je to ještě obtížnější, protože přenášíte velmi křehkou živou bytost. S rostlinou nemůžete prudce praštit o zem anebo ji někde opřít o zeď, kdy to umožňuje například deska nábytku. Kombinace vysoké hmotnosti rostlin a jejich křehkosti a citlivosti činí ze stěhování poměrně náročnou operaci, a amatéři by tu mohli natropit celou řadu zásadních – fatálních chyb.

Mnohé stěhovací firmy stěhují vzrostlé rostliny i ve velkých firmách, kde se vyskytují například reprezentativní palmy ve foyerech budov, nebuďte tedy skeptičtí a nedomnívejte se, že je to pro ně nějaká novinka, a že jsou v tomto směru v podstatě amatéři podobně, jako vy.