Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Pravidelná kontrola bazénové vody je důležitá

Většina lidí si myslí, že péče o bazénovou vodu je jednoduchá, že stačí pouze pravidelně přidávat do bazénové vody dostatek chloru a nic jiného už bazén nepotřebuje. Ovšem lidé s takovým názorem se velmi mýlí a mohli by velmi rychle narazit na obrovský problém. Samozřejmě, že dostatečný obsah chloru je pro bazénovou vodu prvotní, ale o kvalitě vody rozhodují hodnoty PH vody. Tyto hodnoty je potřeba zkontrolovat už při prvním napouštění bazénu, protože se může stát, že Vaše voda má tyto hodnoty zvýšené a tím pádem by v ní špatně fungovali přípravky bazénové chemie a časem by se v ní mohly začít množit bakterie a řasy a Váš bazén by se proměnil v nevzhlednou břečku. Pokud tedy zjistíte zvýšené hodnoty PH vody, okamžitě použijete přípravek ph minus Chlorito.cz, který Vám pomůže dostat tyto hodnoty opět pod kontrolu.

čistý bazén

Zvýšení těchto hodnot může také nastat v případě, že k dezinfekci bazénové vody nevyužíváte přímo chlor, ale bazénovou sůl za pomocí salinizační jednotky, která samovolně tyto hodnoty zvyšuje. V tomto případě byste měli mít přípravek PH minus neustále po ruce používat jej opravdu pravidelně. Každopádně i pokud nevyužíváte salinizační jednotku, měli byste pravidelně alespoň jednou za týden za pomocí testeru zjistit v jakých hodnotách se tento důležitý faktor ve Vaší bazénové vodě nachází, abyste předešli problémům s řasami, které by se Vám již odstraňovali mnohem hůře.

holka v bazénu

Nezapomeňte tedy už při pořizování bazénu nebo při pořizování přípravků pro jeho údržbu nejen na chlor, ale také na přípravky pro úpravu PH, dále samozřejmě na kvalitní a spolehlivé testery a také na přípravek proti řasám, který můžete používat preventivně. Jistě také oceníte naši obrovskou nabídku nejrůznějšího bazénového příslušenství, díky kterému bude péče o Váš bazén mnohem jednodušší. Užívejte si koupání a vodních radovánek vez starostí.