Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Síla bylin


Síla bylin je známá už po celá staletí. Od nepaměti se používaly v přírodním léčitelství, a i dnes na ně spousta lidí nedá dopustit. Bylinky jsou totiž přírodním způsobem, jak se můžeme zbavit některých problémů, onemocnění, anebo jim naopak předcházet. Jsou plné vitamínů a minerálů a dalších účinných látek, které nám pomohou. Bylinky můžeme konzumovat buď jako doplňky stravy, které seženeme v lékárně, na zevní použití v podobě mastí, tinktur a olejíčků, jako aroma oleje se používají k aromaterapii, anebo se konzumují v podobě čaje. Vyzkoušejte různé plody bylin Darka shop. A k čemu jsou nám jednotlivé bylinky? Ukážeme si pár příkladů.

kopřiva

Kopřiva

Kopřiva není jen otravný plevel, kterého je třeba se zbavit. Naopak. Kopřiva nám může pomoci se spoustou problémů. Díky kyselině obsažené v jejich chloupcích je skvělá na nemoci kostí a kloubů. Pomáhá také při chudokrevnosti nebo zmírňuje krvácení z dásní. Je také skvělým detoxikantem a pomáhá odvodnit organismus.

Meduňka

Meduňka už byla od nepaměti využívána ke zmírňování úzkostí a k zklidnění. A k tomu se využívá i dnes. Pokud cítíte stres nebo napětí, pomůže vám právě meduňka. Je také vhodná pro ty, kteří mají potíže s usínáním. Pomáhá také se snižováním krevního tlaku a pomáhá našemu zažívání.

Levandule

Levandule je nesmírně aromatická bylinka, která se hodně využívá i jako dekorace. Má ale i skvělé účinky na naše zdraví. Snižuje míru stresu a pomáhá se zkvalitněním našeho spánku. Odbourává bolesti hlavy a také bolesti svalů. Působí jako dezinfekce a napomáhá rychlejšímu hojení poranění kůže.

levandule

Šalvěj

Šalvěj je známá pro svou silnou kořenitou vůni a silnou chuť. Díky spoustě vitamínů je výborná pro naše zdraví. Je využívána především při problémech s dutinou ústní, tedy na bolesti zubů i dásní. Má protizánětlivé účinky a také pomáhá při obtížích s trávením. Redukuje také nadměrné pocení.