Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Co můžete podniknout v Českých Budějovicích

Dovolenou si mnozí z vás představují velice různorodě a neexistuje žádný uniformní model, který by rozděloval populaci do několika typů. Zatímco někteří lidé si nedovedou představit, že by volné dny trávili v tuzemsku, jiní si v tom doslova libují. Ptáte se, proč raději nevycestují někam k moři, když jsou dnes ceny letenek a dokonce i ubytování „all inclusive“ cenově únosné, a nemusí se na dovolenou šetřit celý rok? Odpověď je jednoduchá – naše země má totiž co nabídnout, a kromě moře tu objevíte v podstatě všechno – počínaje jeskyněmi a konče horskými svahy, rybníky a přehradami.

Rožmberk nad Vltavou

Některé regiony naší země však mohou nabídnout i něco víc, než jen jednotvárnou, byť zajímavou krajinu, s tímto fenoménem se bohužel můžete často setkat v přímořských letoviscích, kde pohled na moře střídá pouze hotelová zástavba a vyprahlá pustina s minimem vegetace. Rádi bychom vám nabídli tak trochu netradiční pohled na Jižní Čechy, které jsou svou krásou a zejména rozmanitostí proslulé po celé Evropě. Sjíždí se tam i mnoho zahraničních návštěvníků, a to nejen za památkami, ale i kvůli velmi romantické krajině.

klášter Vyšší Brod

Jestliže tedy chcete nahlédnout jihočeské oblasti více pod pokličku, zajistěte si levné ubytování České Budějovice a podnikejte odtud jednodenní výlety. Budete překvapeni, kolik možností tu budete mít pro pěší turistiku, cykloturistiku i vodáctví. Máte-li rádi splouvání řek, doporučujeme pronajmout vodácké vybavení a absolvovat úsek na Vltavě mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi. Vyhovuje-li vám koupání ve volné přírodě, vyzkoušejte pískovny u Suchdola či Veselí nad Lužnicí.

Atraktivní zážitky na vás čekají při výstupu na Kleť a projížďce na kole v krajině Blanského lesa, podél Křemžského potoka a s vyhlídkou nad Českým Krumlovem. A kdo si zamiloval lázeňské procedury, mohl by zavítat do Třeboně do lázní Aurora nebo Bertiných lázní. A na závěr můžete podniknout vyhlídkový let z letiště Hosín u Hluboké nad Vltavou.