Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Jak bojovat s akné?


Akné je nepříjemnou záležitostí, ale trápí se s ní mnoho lidí. A nejenom teenagerů, jak se mnozí domnívají, Akné se může objevit prakticky v jakémkoliv věku, a někdy je velmi těžké se s ním vypořádat. Ale existují různé způsoby, jak podpořit zdraví své pokožky, a tím i omezit vznik vašeho akné. Lze to například stravou a příjmem důležitých minerálů a vitamínů, které jsou klíčové pro vaši zdravou pleť.

Co to vlastně akné je? Jedná se o kožní onemocnění, které způsobuje pupínky nebo podkožní hrbolky, který vyčnívají na povrch kůže. Mohou se objevit kdekoliv na těle, ale největší výskyt je na tváři, na krku, na zádech a na ramenou.

akné

Akné často spouští humorální změny v pubertě. Může vymizet samo od sebe, bez jakékoliv léčby, ale může také u jedinců přetrvávat až do dospělosti?

Jednou z možností jak snížit výskyt akné, je pomocí vhodného stravování. Potraviny, které obsahují vitamíny A,E, zinek, měď, kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ nebo antioxidanty by měli mít velké zastoupení ve vašem jídelníčku, jelikož pomáhají vaší pleti. Případně je samozřejmě můžete užívat ve formě suplementů, které si zakoupíte například v lékárně.

Jaké potraviny vám tedy mohou pomoci?

akné

Mezi potraviny, u kterých máme za to, že pomáhají s akné, řadíme například fazole, hrách, čočku, quinou, různé druhy ořechů, mořské ryby jako je losos, tuňák nebo makrela, dýňová semínka, borůvky, jahody, listová zelenina, rajčata, mrkev, meruňky, batáty, celozrnné pečivo, hnědá rýže nebo krůtí maso. K dodání kolagenu doporučujeme vývary z kostí, které obsahují nejvyšší obsah kolagenu.

K tomu samozřejmě přidejte pravidelnou hygienu a péči o vaši pleť. Důležité je si pleť pravidelně čistit, nejlépe dvakrát denně. Pokud je váš stav ale vážný, navštivte vašeho dermatologa. Může vám předepsat kosmetické produkty, které jsou pouze na předpis, ale obsahují vysoké procento aktivních látek.