Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Zkuste alternativu

Nebudeme si nic nalhávat, kouření škodí zdraví a tečka. Můžete se jakkoliv vymlouvat, že bez cigarety nepřežijete, že si potřebujete zakouřit na uklidnění nebo jen pro ten požitek, ale sami dobře víte, že svému zdraví tím neprospějete. Stát kouření cigaret sice omezuje, ale úplný zákaz nikdy nevydá, by byl by totiž sám proti sobě, protože z prodeje cigaret mu jdou nemalé zisky. Otázkou je, zda někdo spočítal, kolik stojí léčba chorob kuřáků jako je rakovina plic, ale třeba i záněty žil dolních končetin. Možná by nejeden kuřák změnil svůj postoj k cigaretám v mládí, když ho v šedesáti začnou sužovat bolesti nohou a začnou ho omezovat v hybnosti.

kouření

Pokud se nechcete cigaret úplně vzdát, máte možnost vyzkoušet elektronické cigarety. Ani ony nejsou bez zdravotního rizika, ale přece jen do sebe dostanete méně škodlivin než při kouření tabáku. Znáte třeba vape? Kouření je zlozvyk a bohužel má zdravotní následky, ale pokud je někdo už dlouholetý kuřák, není jednoduché se zlozvyku zbavit. Někdo přestane kouřit ze dne na den a překoná to. Z vlastního okolí vím ale jen o jednom případě a tam byla tím zlomem nemoc. Když vám lékař do očí poví, že cigareta nebo život a je to vážná nemoc, asi byste ani vy nezaváhali a s kouřením byste přestali.

kouření

Pokud ale chcete přestat kouřit a nemáte k tomu takovýto vážný důvod, bude to těžké. Chce ti hodně silnou vůli, ale pomůže vám, že na mnoha místech se kouřit nesmí a tím pádem vás ovlivňovat vůně cigaret v okolí vašeho nosu. Pokud chcete s kouřením přestat, zkuste mezistupeň, a to elektronické cigarety. Třeba vám zachutnají a aspoň částečně tím ulevíte svým plícím. Elektronické cigarety se vyrábějí v mnoha elegantních provedeních a můžete je darovat i jako dárek k narozeninám nebo Vánocům. Třeba tím kuřákovi ukážete cestu k méně nebezpečnému způsobu kouření.