Tizon

Určitě jde i vám o to, abyste měli co nejkvalitnější život. A co vám může v tomto ohledu jednoznačně prospět? Třeba i využití právě našeho webu.

Přeprava na krátké trasy

Úspora času i peněz

Je mnoho lidí, kteří bydlí třeba na vesnici několik kilometrů od většího města, kam jezdí za práci, do školy, na úřad nebo do obchodu. Většinou do něj sice jezdí veřejná doprava, ale ne vždy nám úplně spoje pasují a musíme na ně dlouho čekat. Proto bývá v rodině alespoň nějaké to auto. Potíž je však v tom, že takový automobil spotřebuje na sto kilometrů několik litrů paliva, má poměrně vysoké povinné ručení, údržbu, servis a další věci.

elektrické kolo

Proto můžeme uvažovat na kratší popojíždění třeba na kole, akorát zde je problém, že ne každému se chce šlapat. Proto je tu možnost elektrokola, s kterým si námahu výrazně usnadníme. Pomáhá nám totiž elektrický motor, který nalezneme buď u zadního kola nebo ve středu kola. Abychom se mohli svobodně kdekoliv pohybovat, tak jej napájí baterie. Nevýhodou je vyšší cena, hmotnost a omezená životnost akumulátoru. Proto někdo dá přednost kolu běžnému, na kterém si může více zasportovat.

Mopedy

Pokud jste příznivcem spalovacích motorů místo rozvíjející se elektrické technologie, tak si můžete pořídit moped, což je vlastně takové robustní kolo s vlastním pohonem. O dojezd se moc starat nemusíte, protože spotřeba je opravdu nízká, nádrž dost velká a v případě potřeby natankujete po cestě či máte benzín s sebou. Díky pedálům nikde nezůstane viset. Oproti motocyklu je lehčí, levnější, má jednodušší konstrukci a na takové to pohodové zajetí si třeba na nákup je to ideální varianta.

modrý moped

Nejčastěji jsou vybaveny benzínovým jednoválcem s objemem do 50 ccm a automatickou převodovkou, takže sice na závody to není, ale úsporná a nenáročná jízda je tímto zajištěna. Jistě si vzpomeneme, že dříve byly mopedy dost populární, ale dnes o něco právě kvůli elektrokolům ustoupily. Dnes jsou na trhu mopedy zahraniční výroby, a to mnohdy z Číny. Ovšem u řady z nich je kvalita zpracování slušná, takže se nemusíme bát.